fbpx

HAMİLELİK TERAPİSİ

EFT 1980 li yılların başında Amerikalı psikolog Dr. Roger Callahan tarafından keşfedilen  ve sonrasında Fizik mühendisi Gary Craig tarafından geliştirilen bir tekniktir.

Dr.Roger Callahan, hastasının su fobisine çözüm bulmak için yöntemler ararken, mide meridyenlerine dokunulduğunda, hastasının su fobisi ile hissettiği karın ağrısının geçtiğini gözlemlemiş ve bunun üzerine, farklı duygular için farklı noktalara vuruşlar yapmayı temel alan Düşünce Terapisi Tekniğini bulmuştur.

Callahan’dan sonra Gary Craig, asıl etkili olanın tappingin kendisi olduğunu, Tapping ile enerji akışı harekete geçtiğinden, amigdala dediğimiz, limbik sistemi veya orta beyni oluşturan parçalardan biri olan, olumsuz deneyimlerin şifrelendiği bölgeyi güvende hissettirerek, beynin uyarılmasını engelliyor.Seans sırasında, stresli vey üzgün bir anıdan bahşediyor olsak bile, tapping yaparken enerji akışı olduğundan stres etkisizleşiyor ve beynin hipokampüs adı verilen bölümünde yeniden programlıyor.

Psikolojik sorunlara çözüm bulmak için akupunktur noktalarına uygulanan ‘tapping’ yöntemi, iğnesiz akupunktur’ olarak da tanımlanan ve günümüzde ‘enerji psikolojisi 2 adlı yeni gelişmekte olan alanın parçasını oluşturmaktadır.

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği ile Depresyon, Stres, Kilo Verme, Panik Atak, Duygusal İyileşme, Psikolojik İyileşme ve Arınma - Gülay Gecü - Hamilelik Terapisi - 1

EFT Journey’de İyileşme Yolculuğu

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği ile Depresyon, Stres, Kilo Verme, Panik Atak, Duygusal İyileşme, Psikolojik İyileşme ve Arınma - Gülay Gecü - Hamilelik Terapisi - 2

Deneyim, insanın güven içinde olmasını sağlar. Ve siz deneyimlediğiniz herhangi bir şey için, sevgi duymaya ve ona alışmaya başlarsınız. Deneyimin içinde, aynı zamanda sadakat, bağlılık ve ‘anlayış’ vardır.

EFT’nin merkezi İngiltere’de kurulan EFT Journey, size deneyimlenmiş bir yolculuğun samimiyetini ve güvenini verir.

Hastalık ya da rahatsızlıkları ve buna neden olan ruhsal problemleri çözmek için EFT ile kendi ruhunuzda ve bedeninizdeki iyileşmelere şahit olacaksınız.

Hiçbir hastalığın ve travmanın kalıcı olmadığını, onların kendimizi bulmak için bir rehber olduklarını yaşayarak fark edeceksiniz.

O zaman sürdürülebilir iyileşmeyi yakalamış olacaksınız.

Her sorunda yeniden seans aldığınız mental danışmanlık servislerine ve her sıkıntıda yeniden hasar görmeye son.

avt-about-me