EFT NEDİR NE İŞE YARAR?

EFT NEDİR NE İŞE YARAR?

  EFT NEDİR? NE İŞE YARAR?

EFT yani Emotional Freedom Techniques’i dilimize, Duygusal Özgürleşme Tekniği olarak çevirebiliriz.

Peki nedir bu EFT?

Vücudun etrafında bulunan enerji bölgelerinin uç noktalarına dokunuşlarla, fiziksel gerilimi azaltarak daha derin ve dingin bir zihin-beden bağlantısı için uygulanan bir yöntemdir. Akupunktur noktalarını baz alarak uygulanır ve kişi bu uygulama ile yaşadığı olumsuz duyguları boşaltarak kendini hem ruhsal hem de bedensel olarak daha rahat ve güçlü hisseder.

Peki EFT ne işe yarar?

İnsanlarda bulunan olumsuz düşüncelerin tamamen vücudumuzda bulunan enerji sistemindeki sorunlardan kaynaklandığı düşünülmektedir. Örnek verecek olursak; yaşadığımız olumsuz bir olay, üzerinden ne kadar zaman geçmiş olsa da aklımıza her geldiğinde kendimizi kötü hissederiz.  Buradan yola çıkarak bu sorunları gidermek, duygusal uyumu geri kazanmak ve bu durumun oluşturduğu fiziksel rahatsızlıktan kurtulmak için EFT tekniği kullanılabilir. Yani geçmişte yaşadığımız, üzerimizde belli etkiler bırakan kötü olay sonucunda üzerimizde kalan olumsuz düşünceleri bilinçaltımıza ve duygularımıza bıraktıklarından kurtuluyoruz.

Nasıl mı?

EFT Journey Akademi’den alacağınız seanslarla, yaşanan olayın kendisi ve sizde bıraktığı etkiye göre bir ya da birkaç seferlik çalışma ile sorunun temelini bulup etkilerinden kurtulabilirsiniz.

EFT seansında, olayı yine hatırlıyoruz fakat bu sefer hatırladığımızda olumsuz duygulara kapılmıyor ve kendimizi çok daha iyi hissediyoruz.

‘’EFT ile nelerin üstesinden gelebiliriz?’’ dediğinizi duyar gibiyim. Gerek günlük stresler, gerekse bağımlılıklar, uyku sorunları, depresyon, sınav heyecanı, yersiz oluşan korkular, güvensizlik, topluluk önünde konuşma korkusu gibi birçok sorun ile EFT sayesinde baş edebilirsiniz. Bunun içinde ilk kuralımız sorunumuz neyse bu sorunu kabul edip onaylamaktır. Sonrasında bu soruna odaklanarak yaşadığımız duyguyu en yüksek seviyeye çıkartırız, bu noktada vücudumuzda bulunan enerji meridyenlerinin uç kısımlarına parmak uçlarımızla hafif vuruşlar yaparız. Yapılan her turdan sonra duygularımıza -10 ile +10 arasında puan vererek ölçüm yapar ve duygu durumumuz +10 seviyesine ulaşana kadar vuruşlara devam eder sonrasında ilk seansı bitiririz. İşte bu kadar kısa bir sürede olumsuz düşüncelerinizden kurtulabilir ve duygusal olarak özgürleşebilirsiniz. EFT Journey Akademi ile EFT’yi en azından bir defa denemenizi tavsiye ediyoruz.

İstediğiniz zaman istediğiniz yerde kendi kendinize uygulayabileceğiniz ve iyileşmeyi sürdürebilirsiniz.

Fakat bir başkasına uygulamak isterseniz EFT Uzman Sertifikasına sahip olmanız gerekir. EFT’nin merkezi İngiltere’de kurulmuş olan EFT Journey Akademi’den, Temel EFT Sertifikası ve EFT Uzmanlık Sertifikalarını, hem kolaylıkla hem de etkili olacak verimli bir online eğitimle alabilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published.